Kredyt bez BIK

Notus Częstochowa - kontakt z ekspertem

Kredyt bez BIK jest formą zaciągania kredytu na różne potrzeby dla osób, które mają już zaciągnięte kredyty lub miały zaciągnięte i które z różnych powodów, czasami niezależnych od nich zostały zapisane w BIK z negatywnym skutkiem.

Kredyty bez BIK są najczęściej udzielane gotówkowo na krótsze okresy przy wyższym oprocentowaniu. Istnieje wiele instytucji, które udzielają tego typu kredytów różnym osobom (sprawdź chwilówki online na pozyczki.co.pl). Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu bez BIK w instytucji finansowej powinniśmy dokładnie sprawdzić historię instytucji, która pożycza pieniądze. Istnieje bowiem wiele firm, które pod przykrywką kredytu bez poręczenia i bez sprawdzania historii w bankowej informacji kredytowej starają się wyłudzić od ludzi np. początkowe wpłaty, a następnie znikają bez wieści. Może się również okazać, że niedoczytanie umowy spowoduje, że nasze słowne ustalenia z ekspertem, który udziela nam kredytu nijak się będą miały do tego, co będzie od nas wymagała pisemna umowa. Możemy się pewnego dnia obudzić z firmą windykacyjną pukającą do drzwi, bo mimo tego, że wydawało nam się, że spłaciliśmy kredyt to jednak nie uda nam się go spłacić. Kredyt bez BIK może się okazać często ostatnią deską ratunku dla osób, które nigdzie indziej nie otrzymały już kredytu. Trudniej takim osobom będzie uzyskać taki kredyt i trudniej będzie go spłacić. Nie należy się jednak poddawać, bo zawsze znajdą się instytucje, które pomogą nam pożyczyć pieniądze na najbardziej potrzebne cele. Ważne, jeżeli chodzi o kredyt bez BIK jest informacja od innych osób, które również zaciągały tą formę kredytu. Warto jest poczytać informacje na forum kredytowym, lub innych serwisach opiniotwórczych na temat firmy, której chcemy zaciągnąć kredyt.

Może się okazać, że znajdziemy tam informacje na temat firm pożyczających bez BIK i przez to dowiemy się w jaki sposób ta firma działa i czy nie ma zastrzeżeń do tego jak działa. Niestety po tym, gdy zostaną o nas zapisane negatywne informacje w BIK możemy mieć spore trudności z zaciągnięciem kredytu i pozostanie nam jedynie pożyczanie pieniędzy po znajomych i rodzinie. Kredyt bez BIK może być z jednej strony przydatną formą pożyczenia pieniędzy w momencie, gdy nie mamy innej możliwości, a może być również czymś bardzo nieciekawym, co źle skończy się dla nas i naszej przyszłości. Warto o tym pamiętać i starać się unikać niespłacania rat kredytowych, aby w przyszłości nie budować sobie negatywnej historii kredytowej. Raz zapisane informacje na temat tego, że mieliśmy opóźnienia ze spłatą kredytu, lub były problemy z jego spłata mogą pozostać w bankowej informacji kredytowej na zawsze i przez to przez całe życie możemy mieć problemy z zaciągnięciem kredytu.

Jeżeli nie mamy potrzeby zaciągania kredytu, bo na przykład chcemy zakupić nowy telewizor, czy aparat fotograficzny, to w przypadku braku innej możliwości, nie powinniśmy w ogóle starać się o kredyt. Czasem jednak trudno o taką decyzję w momencie, gdy nie jesteśmy odpowiedzialni, działamy pod wpływem chwili, lub mamy problemy z zakupoholizmem. Dobrze jest się wtedy poradzić innej osoby, która pomoże nam rozwiązać nasz problem związany z nadmiarowym kupowaniem z wykorzystaniem kredytu (np. niezależny doradca finansowy).

POMOC EKSPERTA EXPANDERSPRAWDŹ
+