Oszczędzanie – pierwszy krok na drodze do komfortu psychicznego

Według profesora Jacka Walkiewicza stabilizacja nie istnieje. To pojęcie abstrakcyjne, które nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Życie nigdy nie było, nie jest i nie będzie stabilne, ponieważ nawet trzymanie ręki na pulsie nie sprawi, że unikniemy czynników zewnętrznych i różnego rodzaju sytuacji nie do przewidzenia. Niestety nie pozostaje nic innego, tylko zgodzić się z teorią profesora, patrząc na sytuację światową przez pryzmat trwającej pandemii, której pokłosiem są upadające przedsiębiorstwa, a w niektórych przypadkach ekstremalne kłopoty finansowe, z których długo trzeba będzie wychodzić.

Wielu ludzi dopiero w obliczu narastających kłopotów finansowych, niewypłacalności czy konieczności zamknięcia działalności, uświadomiło sobie, że nigdy wcześniej nie myśleli o oszczędzaniu w kategoriach zabezpieczenia się na wypadek trudniejszego okresu. Tymczasem, ci którzy zawczasu zrozumieli, że konkretna kwota odłożona na koncie, są w obecnej sytuacji w jak najlepszej sytuacji, ponieważ kolejne ewentualne lockdowny nie spędzają im snu z powiek. Oszczędzanie pieniędzy to trudne zadanie w czasach atakujących zewsząd reklam zachęcających do zakupu kolejnych bezsensownych rzeczy. Wybór również jest imponujący, dlatego tak ciężko czasem się oprzeć i zrezygnować. Kupujemy, pozbawiamy się pieniędzy, posiadamy więcej, nie mając tak naprawdę zapewnionego minimum komfortu psychicznego na wypadek nieprzewidzianych wydatków.

Eksperci do spraw finansów oraz ludzie, którzy odnieśli niebagatelny sukces w biznesie uważają, że nawet niewielka kwota odkładana każdego miesiąca na nasze konto może stać się jedynym ratunkiem i źródłem poczucia bezpieczeństwa w trudnej sytuacji. Posiadanie zaskórniaków okazało się nie lada wartością dla tych, którzy w dobie pandemii musieli zrezygnować z prowadzenia własnej działalności, a rządowe zapomogi okazały się niewystarczające do opłacenia wszystkich zobowiązań. Jeżeli wobec tego nigdy wcześniej nie myśleliśmy o tym, żeby odkładać pieniądze na czarną godzinę, to warto zastanowić się, czy takie rozwiązanie nie okaże się dobrym posunięciem (sprawdź oferty kont oszczędnościowych na https://www.altberger.pl/konta-bankowe/konta-oszczednosciowe/). Życie jest pełne niespodzianek, a niektóre z nich sporo kosztują. Warto w takiej sytuacji być przygotowanym. Stabilne życie to coś, czego nie jesteśmy w stanie sobie zapewnić w stu procentach. Możemy jednak już teraz zadbać o to, by w razie konieczności sprawniej uporać się z problemami i przetrwać trudny okres bez szwanku.

Leave a Reply

POMOC EKSPERTA EXPANDERSPRAWDŹ
+