Jak się nie zadłużyć przy korzystaniu z karty?

Karta kredytowa, jeżeli jest używana rozsądnie może być dla nas dużym udogodnieniem. Ale zdarza się i tak, że niektórzy zbyt lekkomyślnie podchodzą do korzystania z niej, często również posiadają po kilka kart. Co zrobić, żeby uniknąć zadłużenia, które później będzie nam trudno spłacić?

Na początek warto jest się zastanowić czy faktycznie potrzebujemy kilku kart kredytowych. Zastanówmy się również nad limitem kredytowym, czy nie jest on aby za duży. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że rzeczywiście nie potrzebujemy tylu kart, a i limit mógłby być mniejszy, wtedy wystarczy zgłosić się do wydawcy karty, aby oddać te, które są nam zbędne i dodatkowo złożyć wniosek, w którym poprosimy o zmniejszenie limitu kredytowego. Przy zwracaniu kart musimy dopilnować aby zamknął ich rachunek.

Aby się niepotrzebnie nie zadłużyć musimy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim musimy pamiętać, że pieniądze znajdujące się na karcie w ramach limitu nie są „za darmo”, nie możemy ich sobie tak po prostu wydawać, gdyż musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli je również spłacić. Dlatego też powinniśmy bardzo dobrze rozplanować swój budżet i jeśli spostrzeżemy, że nie możemy sobie na spłacanie długu to nie dokonujmy zakupów, gdyż nie stać nas na nie. Warto się w takiej sytuacji zastanowić, czy kupilibyśmy daną rzecz za gotówkę. Jest to istotne, gdyż wielu z nas z ogromną łatwością przychodzi wydawanie pieniędzy za pomocą karty kredytowej (sprawdź oferty kart kredytowych na informacjakredytowa.com).

Pamiętajmy również o tym, aby w miarę możliwości nie dokonywać wypłat z bankomatów za pomocą karty kredytowej, gdyż tutaj dodatkowo dochodzą prowizje od takiej transakcji.

Leave a Reply

POMOC EKSPERTA EXPANDERSPRAWDŹ
+