Leasing konsumencki – jak go ugryźć?

Usługa leasingu powstała, aby finansować określone inwestycje, łączy ona w sobie cechy związane z kredytem oraz dzierżawą. Polega to na tym, że po podpisaniu odpowiedniej umowy mamy prawo korzystać z przedmiotu będącego własnością instytucji, z którą zawarliśmy umowę leasingową (sprawdź firmy leasingowe na investto.pl). W zamian musimy systematycznie płacić uzgodnioną sumę pieniędzy, na takiej samej zasadzie jakbyśmy spłacali raty kredytu. Jednocześnie takie raty mają służyć spłaceniu wartości przedmiotu, z którego korzystamy.

Istnieje kilka firm oferujących tego typu usługi, a przedmiotem leasingu są auta, najczęściej nowe. W przypadku samochodu taka forma nabycia go jest bardziej opłacalna aniżeli kredyt, chociażby z tego względu, że firmy mogą liczyć na zniżki u dealerów aut, dzięki czemu i my zapłacimy mniej. Poza tym sama procedura związana z leasingiem jest zdecydowanie szybsza i prostsza niż w przypadku kredytów. Przeważnie wystarczy zaświadczenie o dochodach oraz dwa dokumenty (książka pojazdu i prawo jazdy). Skąd takie ułatwienia? Wyjaśnienie jest proste; dopóki nie spłacimy całej wartości samochodu jego właścicielem pozostaje firma, która nam leasingu udzieliła. Dodatkowym plusem jest także to, że nie musimy martwić się formalnościami związanymi z rejestracją czy też ubezpieczeniem, ponieważ tym wszystkim także zajmuje się leasingodawca.

Na początek musimy wpłacić coś na kształt wkładu własnego, tak zwany czynsz inicjalny, który wynosi od pięciu do czterdziestu procent wartości pojazdu. Musimy też pamiętać o tym, że prawowitymi właścicielami takiego samochodu staniemy się dopiero gdy umowa się skończy, zaznacza doradca finansowy portalu doradcy.co.pl.

Leave a Reply

POMOC EKSPERTA EXPANDERSPRAWDŹ
+